Monika Valentová

SDÍLET

Publicistka a moderátorka

Královská cesta Loona Dance posílila moji víru v to, že když spolu ženy nesoupeří, ale podporují se, dokážou velké věci. 

Královská cesta Loona Dance (roční cyklus) umenšila můj stud a obavu ze spontánního tance, zase jsem si uvědomila, jak je pro mě přirozený a důležitý. Začala jsem se víc vnímat jako komplexní bytost, v níž jsou v jednu chvíli obsaženy všechny fáze života i cyklu. Zvedlo se mi sebevědomí a připadám si hezčí :-)

Jednotlivé lekce byly vždycky takovým svátkem, oslavou ženství. Prostředí bylo krásné, dokonale připravené, všechny smysly se mohly nasytit, cítila jsem se opečovaná. Přivítala bych jen, kdyby lekce probíhaly dřív.

Témata lekcí byla přirozená, logická, prolínala se, jedno ústilo do druhého. Nemůžu říct, že by některá lekce pro mě byla důležitější, než ostatní.

Některé skladby mi připadaly snad až příliš dlouhé, ale pravděpodobně má jejich délka svůj význam. Hlavně na začátku jsem na některé dynamické skladby nestačila fyzicky, takže se tím u mě trošku vytrácela radost a snažila jsem se jen "vydržet". Nevím, jestli se dynamika nějak změnila, nebo jsem se změnila já, ale od druhé půlky cyklu už tyhle pocity vymizely.

Královské cesta Loona Dance byla pro mě cenná a zatím nepoznaná zkušenost. Určitě posun dobrým směrem.

Zjistěte více o druhém ročníku Královské cesty Loona Dance